Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+Základní informace

Základní informace o
Kindle Paperwhite 2

Prozkoumejte všechny základní informace o elektronické čtečce knih Kindle Paperwhite 2 společnosti Amazon a zároveň se seznamte i s ovládáním. Klikněte pro více informací.

Parametry čtečky knih

Parametry čtečky knih
Kindle Paperwhite 2

Ověřte si nejdůležitější parametry čtečky elektronických knih Kindle Paperwhite 2 a prohlédněte si informace o zabudovaném akumulátoru. Klikněte pro více informací.

Elektronické knihy

Elektronické knihy pro
Kindle Paperwhite 2

Prostudujte seznam několika zajímavých elektronických knih vhodných pro čtečku Kindle Paperwhite 2, které se postarají o vaši zábavu. Klikněte pro více informací.


Všechno, co jste kdy chtěli vědět o čtečce knih Kindle Paperwhite 2, ale neměli jste odvahu se na to zeptat...

Čtečka elektronických knih Amazon Kindle Paperwhite 2

Základní informace o Kindle Paperwhite 2

Společnost Amazon je leaderem na trhu s elektronickými čtečkami a v prodeji ebooků. Čtečka elektronických knih Paperwhite 2 je již šestou generací čteček této velmi úspěšné společnosti. S Kindle Paperwhite 2 budete číst elektronické knihy (ebooky) na nejpokrokovější čtečce současnosti. Navíc kromě čtení řady zajímavých knih můžete s Kindle Paperwhite 2 využívat i další zajímavé funkce a služby.

Vzhled a konstrukce Kindle Paperwhite 2

Kompaktní a lehké tělo čtečky elektronických knih Kindle Paperwhite 2 je vyvedeno v elegantní černé barvě. Přední část okolo displeje je tvořena hladkým plastem a na zadní straně najdete navíc praktický protiskluzový materiál. Štíhlé tělo (v nejširším místě pouhých 9 mm) nabízí dostatečně rozumnou ergonomii i pro delší čtení a hmotností se pohybuje lehce nad 200 gramů. Dílenské zpracování je samozřejmě na velmi vysoké úrovni.

Displej a ovládání Kindle Paperwhite 2

Tím největším přínosem čtečky elektronických knih Kindle Paperwhite 2 je 6" dotykový E-Ink displej s inovovanou technologií Carta e-paper, zajišťující vysoký kontrast pro ideální zobrazení bílého pozadí a černého textu pro pohodlné čtení bez únavy očí. Kromě možnosti čtení na přímém světle, můžete díky zabudovanému podsvícení číst knihy i uprostřed noci bez toho, aniž byste museli svého partnera obtěžovat svítící lampičkou. Celou čtečku ovládáte jednoduše na dotykovém displeji a při čtení knihy otáčíte listy pouhým dotykem. Jediné fyzické tlačítko pro zapnutí / vypnutí najdete až na spodní straně tohoto praktického přístroje.

Používání čtečky elektronických knih

Čtečka elektronických knih Amazon Kindle Paperwhite 2 je jednoduché zařízení, kdy po zapnutí pokračujete ve čtení na poslední rozečtené stránce vaší knihy. Nahrané knihy můžete jednotlivě roztřídit hned do několika vámi vytvořených kategorií. Pro pokročilé je dostupné menu v angličtině (bez češtiny) se základním nastavením a dalšími funkcemi.

Jak nahrát knihy do Kindle?

Elektronické knihy (ebooky) koupené v-eshopu nebo dostupné zdarma na internetu nahrajete pomocí USB kabelu z počítače. Díky zabudované WiFi a zaregistrovanému e-mailu můžete nechat automaticky zaslat i vámi zakoupené knihy z e-shopu jednoduše přímo do vaší čtečky Kindle.

Uživatelské prostředí Amazon Kindle Paperwhite 2

Konektory / rozhraní čtečky

 • nabíjecí / datový microUSB konektor
 • tlačítko pro uspání (zapnutí / vypnutí)
 • WiFi 802.11 + vybrané modely 3G

Elektronická čtečka Kindle Paperwhite 2 má zabudovaný senzor pro magnetická pouzdra / obaly, na které umí reagovat zapnutím nebo i vypnutím (funkce AutoSleep / WakeUp).

Další funkce čtečky Kindle

 • podpora on-line cloud úložiště
 • prohlížení internetových stránek
 • práce s poznámkami a slovníky

Zabudovaná WiFi a zaregistrovaný e-mail vám umožní zasílat do čtečky vybrané dokumenty, u kterých dojde automaticky k on-line konverzi do podporovaného formátu čteček Amazon Kindle.

Obsah balení Kindle Paperwhite 2

 • samotná čtečka knih Kindle
 • datový / nabíjecí USB kabel
 • základní dokumentace

Čtečka elektronických e-knih se v základním balení dodává bez 220V nabíječky, lze koupit samostatně nebo dobíjet v PC. V nabídce jsou také levnější verze s reklamou (special offers).

Pořiďte si čtečku Kindle Paperwhite 2 už dnes...
Ověřte jedním kliknutím aktuální dostupnost i cenu čtečky knih


Prozkoumejte jaké nejdůležitější parametry ukrývá lehké a tenké tělo čtečky elektronických knih Amazon Kindle Paperwhite 2. Prohlédněte si informace o zabudované baterii včetně seznamu podporovaných formátů / dokumentů

Technický popis Amazon Kindle Paperwhite 2Rozměry čtečky

Rozměry čtečky

Technické parametry

 • Displej: osvětlený 6" (15.2 cm) E-Ink s technologií Carta e-paper, 16 odstínů šedé, rozlišení 768 × 1024 bodů / 221 ppi (pixelů na palec)
 • Ovládání: dotykové ovládání na displeji, zapínací / vypínací tlačítko
 • Paměť: více než 1000 knih nahrajete do interní 2 GB paměti (4 GB u nové revize čtečky), podpora pro Amazon Cloud Drive (5 GB zdarma)
 • Zvuk: čtečka nemá reproduktory ani 3.5 mm výstup na sluchátka
 • Rozhraní: microUSB konektor, WiFi 802.11, vybrané modely 3G
 • Ebook formáty: Kindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), MOBI, PRC, PDF, TXT (po konverzi DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, BMP)
 • Další funkce: práce s poznámkami, slovník, webový prohlížeč
 • Baterie: nevyměnitelný Li-Ion akumulátor o kapacitě 1420 mAh
 • Fyzické rozměry: 169 × 117 × 9.1 mm, hmotnost 206 gramů
 • Prostředí: uživatelské rozhraní není lokalizováno do českého jazyka (je dostupná pouze neoficiální verze češtiny)

Další informace o čtečce Kindle Paperwhite 2

 • Zabudovaná Li-Ion baterie vám dokáže při běžném čtení a vypnuté bezdrátové technologii WiFi vydržet až 8 týdnů v provozu. Na jedno nabití otočíte až 14 000 stránek a čtečka se nabije během 4 hodin.
 • V případě, že do čtečky knih Amazon (All-New Kindle) Paperwhite 2 chcete nahrát některý z nepodporovaných formátů, můžete provést konverzi v PC nebo využít on-line převod do formátu čtečky Kindle.
 • Na čtečku elektronických knih Amazon Kindle Paperwhite 2 je také dostupná celá řada zajímavého příslušenství. K dispozici máte zejména oblíbená ochranná nebo velmi elegantní pouzdra / obaly.

Porovnání výdrže baterie Kindle Paperwhite 2

NABÍDKA PŘÍSLUŠENSTVÍ 


Se čtečkou můžete číst téměř okamžitě jakoukoliv elektronickou knihu, kterou jste ještě před malou chvílí zahlédli ve vašem oblíbeném e-shopu. Díky zajímavým cenám, ale i okamžité dostupnosti se ihned ponoříte do života vašeho literárního hrdiny...

 Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizelNázev knihy: Stoletý stařík, který...
Autor: Jonas Jonasson (Švédsko)
Žánr: Humor, Satira

Ověřit dostupnost na e-shopu: Alza.cz
Vyhledat nejnižší cenu na: Heureka.cz

Stoletý stařík, který vylezl...

Jonas Jonasson v románu s názvem "Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel" vypráví s humorem o Allanu Karlssonovi, který v den svých stých narozenin místo oslavy raději uteče oknem z domova důchodců. Prožijte šílený životní příběh tohoto svéhlavého muže, napříč jeho dlouhým životem.

 SkálaNázev knihy: Skála
Autor: Peter May (Skotsko)
Žánr: Detektivní, Román

Ověřit dostupnost na e-shopu: Alza.cz
Vyhledat nejnižší cenu na: Heureka.cz

Skála

Napínavý příběh o lidské temnotě v drsném a také odlehlém prostředí skotského ostrova Lewis. Ostrov kde pod zástěrkou víry stále přežívají staré pohanské zvyky a touha po krvi nebo pomstě. Na tento ostrov přijíždí policejní detektiv Fin Macleod, který zde povede vyšetřování brutální vraždy.

 PřízrakNázev knihy: Přízrak
Autor: Jo Nesbo (Norsko)
Žánr: Detektivní, Román

Ověřit dostupnost na e-shopu: Alza.cz
Vyhledat nejnižší cenu na: Heureka.cz

Přízrak

Po návratu do Norska se detektiv Harry Hole pokusí objasnit již téměř uzavřený případ vraždy s drogovým motivem. V ulicích Osla se navíc objevuje zcela nová droga, která vyvolává silnou závislost. Při objasňování případu se Harry stává velmi nepohodlnou osobou a ocitá se ve velkém nebezpečí.

 Steve JobsNázev knihy: Steve Jobs
Autor: Walter Isaacson (USA)
Žánr: Biografie

Ověřit dostupnost na e-shopu: Alza.cz
Vyhledat nejnižší cenu na: Heureka.cz

Steve Jobs

Exkluzivní životopis Steva Jobse, zakladatele společnosti Apple, na kterém se podílel také samotný Steve Jobs. V této biografii odhalíte nejenom geniální, ale i démonickou povahu Steva Jobse. Nahlédněte tedy pod pokličku světoznámé osobnosti, která patřila mezi největší inovátory a vizionáře naší doby.

 Transformace vědomí – tajemství křížeNázev knihy: Transformace vědomí
Autor: Tomáš Keltner (Česko)
Žánr: Osobní rozvoj

Ověřit dostupnost na e-shopu: Alza.cz
Vyhledat nejnižší cenu na: Heureka.cz

Transformace vědomí

Transformace vědomí – tajemství kříže patří k nejčtenějším knihám v oblasti osobního rozvoje. Ebook nabízí čtenářům i praktická cvičení, která vedou ke svobodnému životu. Žijte svůj život konečně tak, jak sami chcete. Poznejte sami sebe, své chování a zejména vlastní emoce, které vás zcela ovládají.

 DunaNázev knihy: Duna
Autor: Frank Herbert (USA)
Žánr: Román, Sci-fi

Ověřit dostupnost na e-shopu: Alza.cz
Vyhledat nejnižší cenu na: Heureka.cz

Duna

Román Duna patří dnes mezi klasická díla oblíbeného sci-fi žánru a je téměř povinností pro všechny fanoušky této literatury. V knize (úvodní díl ságy o Duně) vás čekají výborně promyšlené postavy, intriky, ale i mocenské boje v úžasném prostředí pouštní planety Arrakis, která trpí nedostatkem vody.

 Křižník ThorNázev knihy: Křižník Thor
Autor: František Novotný (Česko)
Žánr: Fantasy, Román, Sci-fi

Ověřit dostupnost na e-shopu: Alza.cz
Vyhledat nejnižší cenu na: Heureka.cz

Křižník Thor

Postkatastrofický román odehrávající se po roce 2039, kdy je Evropská unie včetně USA v totálním rozkladu a nadvládu nad světem se pokouší přebrat nová čínská říše. Tomáš Horvát s přáteli se pokouší zachránit útěkem přes půl světa, aby nakonec skončil jako kapitán bukanýrského křižníku Thor.

 Hra o trůnyNázev knihy: Hra o trůny
Autor: George R. R. Martin (USA)
Žánr: Fantasy, Román

Ověřit dostupnost na e-shopu: Alza.cz
Vyhledat nejnižší cenu na: Heureka.cz

Hra o trůny

Úvodní kniha série "Píseň ledu a ohně" z epického fantasy eposu odehrávajícího se v období temného středověku. Ponořte se do prostředí, kde léto může trvat desítky roků a zima se dokáže protáhnout až na celý lidský život. Sledujte osudy vládců, kteří se snaží prosadit své vlastní cíle na úkor ostatních.

 Život za životemNázev knihy: Život za životem
Autor: Kate Atkinson (Velká Británie)
Žánr: Román

Ověřit dostupnost na e-shopu: Alza.cz
Vyhledat nejnižší cenu na: Heureka.cz

Život za životem

Ursula Toddová zemře těsně po narození jedné únorové noci roku 1910, aby se opět mohla v následující kapitole ve stejné noci znovu narodit. Prožijte s ústřední postavou několik životních osudů, ve kterých se díky silným pocitům "déja vu" snaží postupně zabránit osobním i dějinným katastrofám.

 Další zajímavé elektronické knihy


Jen velmi těžko budete hledat jinou čtečku elektronických knih, která by vám poskytla kvalitnější E-Ink displej včetně vlastního podsvícení, než je Amazon Kindle Paperwhite 2. Jednoduché a intuitivní ovládání navíc doplňuje opravdu vysoká výdrž baterie. Pokud jste v poslední době čtení zanedbávali, Kindle vám opět připomene, jak lze u dobré knihy příjemně trávit svůj volný čas.


O webu Digitální zítřek

Digitální zítřek přináší informace o nejlepších produktech ze světa moderních technologií, které jsou dostupné na našem trhu. S námi se už nikdy neztratíte v nepřeberné nabídce nejdůležitějších digitálních technologií zítřka.


Copyright 2013 - 2016 Digitální Zítřek, Všechna práva vyhrazena

Hosting zajišťují Autolepky   Webdesign a SEO © 2013 MK